Minust

Hobist töö

 

“Leidsin ühel 2016. a õhtul video kivilihvimisest ning hommikul ostsin oma esimese masina.”

 

Vääriskivide lihvimine nõuab perfektsust, tehnilist taiplikkust ja tohutut süvenemist. Kui ma oleksin varem teadnud, kui hästi see tegevus mu loomusega kokku läheb, oleksin alustanud juba varem.

 

Vääriskivide lihvimine on tõenäoliselt kõige säravam töö kogu maailmas, kuid samas ka väga vastutusrohke – looduslikku materjali tuleb töödelda ettevaatlikult, et hinnalist toorainet võimalikult vähe kaotsi läheks.

 

Lisaks olen ma ka hea saladuste pidaja. Nimelt on tihti Estonian Gem Factory esimene samm, kui tulevane peigmees hakkab abieluettepanekuks otsima kihlasõrmust.

 

Kokkuvõttes on kõik tasakaalus – see töö pakub suurt naudingut aga sellele eelneb piisavas koguses ka pinget.

Kust selline idee?

2016 - masina ost ja esimesed kivid

Ühel 2016. aasta juulikuu õhtul tekkis mul küsimus - kuidas vääriskive lihvitakse? Google suunas ühe Youtube videoni, kus näidati peensusteni, kuidas kogu protsess välja näeb. Tekkis järgmine küsimus, et kust ma endale sellise masina leian? Järgmiseks hommikuks oligi mul vääriskivide lihvimise masin ostetud.
Masina taha istudes sain aru, et kogu see protsess on käsitöö ning polegi nii lihtne, kui videolt paistis. Esimese kolme vääriskivi lihv tuli kvaliteedi poolest alla igasuguse arvestuse, kuid ma hakkasin asjale pihta saama.

2017/2018 – tunnustus USFG rahvusvahelistelt võistlustelt

2017. aastal saatsin ühe oma lihvitud poolvääriskivi rahvusvahelisele USFG vääriskivide lihvimise võistlusele, kus kohtunikud hindavad lihvimise kvaliteeti. Teenisin sellel, oma elu esimesel võistlusel 95,5257 punkti 100-st, hoolimata transpordiga saadud kivi vigastustest. See tulemus andis mulle kindla sõnumi sellel alal jätkata.
2018. a osalesin USFG rahvusvahelistel võistlustel kõrgemas klassis, kus teenisin 100-st punktist 96,0730 punkti.

2020/2022 - tellimuste täitmine

Jutt minu teenusest ja oskustest levis ning aastatel 2020 - 2022 läks kogu mu vaba aeg eritellimuste täitmisele. Sooviti restaureerida vanu vääriskive, tellida kvaliteetseid ja erilisi kihlasõrmuseid ning teisi ehteid nii endale, kui kingituseks. Sain aru, et põhitöö kõrvalt üle jäävad tunnid ööpäevades hakkasid lõplikult otsa saama. Tuli otsustada, kuidas edasi minna.

2022 - Eesti esimese vääriskivide lihvimise stuudio avamine

Jaanuaris aastal 2022, otsustasin avada Viljandis, aadressil Väike-Turu 8, Bonifatiuse Gildi maja II korrusel Estonian Gem Factory stuudio. Tegu on esimese sarnase töökojaga Baltikumis ja Soomes.
Oma stuudios viin lisaks vääriskivide lihvimisele läbi ka erinevaid vääriskivide teemalisi töötube ja koolitusi nii ettevõtete kollektiividele, kui ka näiteks pruutidele korraldavatel tüdrukute õhtutel.

Miks Estonian Gem Factory?

4

Sära

Meie kivilihvija läheneb igale kivile personaalselt ja teaduslikult – mõõdab, disainib ning arvutab õiged nurgad. Kui kommertslihviga lihvitud vääriskividel ja poolvääriskividel esineb tihti “aknaid” kivi keskel, mis paistavad läbi, ega peegelda valgust tagasi, siis Estonian Gem Factory kividel neid ei esine – kivid säravad ka keskelt!

6

Kvaliteet

Kvaliteetne töö on Estonian Gem Factory prioriteet number üks. Meie lihvimise tase eristub kommertslihviga vääriskividest. Meie poolt lihvitud kivil ei leidu mitte ühtegi kriimu, tahud on siledad ja täpsete nurkadega. Tagame, et valgus liigub kivis optimaalselt, pannes kivi maksimaalselt särama.

7

Puhtus ja eetika

Meie poolt pakutavad kivid on ausad nii visuaalselt kui ka moraalselt. Lihvimata kujul vääriskive soetades lähtume me alati sellest, et kivid oleksid seest puhtad ning eetiliselt kaevandatud. Anname oma panuse ka teavitustöösse, et Aasias kasutatakse kehvades tingimustes kivide kommertslihvimiseks tihti ka lapstööjõudu.

2

Ainulaadne Eesti käsitöö

Estonian Gem Factory võtab aluseks iga kliendi personaalsed soovid. Võimalik on kaasa rääkida kivi kujus, disainis ja isegi sümbolis, mida soovitakse kivi seest leida! Ühe kivi lihvimine kestab keskmiselt 6-30 h. Tulemuseks on maailmas ainulaadne kihlasõrmus, kõrvarõngad või muu eriline ehe erilisele inimesele!